Інсульт: фактори ризику

Інсульт: фактори ризику

Куріння провокує підвищення артеріального тиску, зменшення кількості кисню в крові. Крім того, нікотин і інші токсичні речовини, які містяться в тютюні, викликають спазми судин і сприяють утворенню холестеринових бляшок.

Зловживання алкоголем також нерідко призводить до хвороби. Спиртні напої підвищують артеріальний тиск, а значить, і ризик інсульту. Однак вживання невеликої кількості хорошого червоного вина добре впливає на судини.

Зайва вага збільшує навантаження на серце. Повні люди частіше страждають гіпертонією, серцевими захворюваннями, діабетом — все це підводить їх до інсульту.

Гіподинамія послаблює організм. Треновані люди легше переносять навантаження і стрес. Фізична активність покращує кровообіг.

Діабет підвищує ризик інсульту, так як коливання рівня цукру в крові згубно впливає на систему циркуляції крові. Уважно відслідковувати свій стан, правильно харчування та виконуючи інші рекомендації з лікування діабету, інсульту можна уникнути.

Аритмія, ішемічна хвороба серця і інші серцево-судинні захворювання можуть привести до інсульту. Необхідно приділяти увагу їх лікуванню, вести здоровий спосіб життя.

Інсульт частіше розвивається у чоловіків, однак у жінок старше 35 років, які вживають гормональні контрацептиви, ризик захворювання може зрости (особливо якщо жінка палить). Тому перш ніж починати прийом таких препаратів, необхідно проконсультуватися з терапевтом.

Джерело

Источник: “http://ilife-news.com/2349-nsult-faktori-riziku.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя